Fontos szereplők

 2009.11.10. 17:32

 

 

 

Menyasszony, vőlegény, tanuk, és koszorúslányok
A Menyasszony
Általában a menyasszonyok feladata az esküvői előkészületek koordinálása, összefogása, felügyelete.Kiválasztja a menyasszonyi, menyecske és a koszorúslány ruhákat.
Nagy gonddal válogatja a meghívóba a szívhez szóló idézeteket.
(Persze vannak olyan vőlegények is akik aktívan részt vesznek a szervezésben, de azért ez nem annyira jellemző.)



A Vőlegény
A vőlegények feladata a hivatalos ügyek intézése, úgymint a bejelentkezés a templomba és az anyakönyvi hivatalba; és a hivatalos iratok beszerzése. Neki kell megszervezni a szállítást a helyszínek között is.
Amennyiben nem vették meg a jegygyűrűket az eljegyzéskor, úgy azt most kell megtenni. A gyűrűket közösen választják ki, és itt a lehetőség a kísérőgyűrű megvásárolására is. Ez természetesen nem kötelező, de csodálatos meglepetést okozhat!
A virágcsokrot is a vőlegény szokta megrendelni. Szép régi hagyomány, hogy a virágcsokrot nem láthatja a menyasszony az esküvő előtt, azt a vőlegény csak a kikéréskor adja át. Manapság azonban szinte hozzátartozik a virágcsokor a menyasszonyi ruhához, és a menyasszonyok zöme ragaszkodik ahhoz, hogy ő válassza meg a csokrát.



A tanuk
A vőlegény tanúja felel a fiatalok autójáért és ő szállítja őket. Segít az ifjú párnak az előkészületekben, öltözködésben. Ellenőrzi, hogy megvan-e minden hivatalos irat. Őrzi a fiatalok gyűrűjét és azt a megfelelő időben átnyújtja. Elmondja az első pohárköszöntőt.
A menyasszony tanúja vigyáz a ceremónia alatt a virágokra, és a kiegészítőkre, segít a menyasszonynak.
Mindketten aláírják a házassági okiratot, ezzel tanuskodnak arról, hogy minden a törvényes keretek között zajlott.
 
KOSZORÚSLÁNYOK
Régi kedves hagyomány, hogy koszorúslányok kísérik az ifjú párt.
A koszorúslányok feladata, hogy kísérjék, segítsék mindenben a menyasszonyt, mellette legyenek minden percben. Rózsaszirmokat szórnak a lábuk elé, viszik a menyasszony uszályát, fátylát, stb..
A koszorúslányok ruhájáról és virágairól a menyasszony gondoskodik. Általában egyforma ruhában van az összes koszorúslány. Ha erre nincsen mód, akkor legalább színben egyezzenek meg.

Kettéválaszthatjuk a koszorúslányok csoportját életkoruk, és feladataik szerint.
Az első csoportot a kislányok alkotják, akik bájosságukkal feldobják az egész esküvő hangulatát. Aranyos szokás, hogy a menyasszony uszályát, fátylát a kiskoszorúsok viszik. Ezt azonban jó előre illik begyakorolni (akár otthon egy derekunkra kötött lepedővel, vagy függönnyel), nehogy a templomi vonuláskor letépjék rólunk a szoknyát, vagy a fátylat nagy igyekezetükben. Ebben az esetben mérlegelnünk kell, hogy vajon lesz-e elég bátorsága a kiválasztott kislányoknak erre a feladatra, nem fognak-e megijedni az adott pillanatban. A kislányok szüleit ültessük előre, hogy az adott helyzetben bátoríthassák a kicsiket, valamint apró kis meglepetéssel is kedveskedhetünk nekik.
Az is nagyon helyes, amikor a koszorúslánykák közül valaki az ifjú pár előtt gyűrűpárnán viszi a jegygyűrűket.


A második csoportba a nagykoszorúslányok tartoznak, akik általában a menyasszony legjobb barátnői. Az ő feladatuk a kíséreten túl, koordinálni a kiskoszorúsokat, kiosztják az autókat díszítő szalagokat a sofőröknek, elhelyezik a köszönetajándékokat az asztalon, stb.
Ruhájuk egységes színű, általában hosszú divatos fazonú. Nem kell feltétlenül rózsaszínben pompázni, mostanában nagyon divatosak a mintás ruhák is.
 

Esküvőszervező, vőfély, fotós, videós

Esküvőszervező
Ha úgy érzed, hogy ezt a rengeteg feladatot nem bírjátok magatok véghezvinni, szükségetek lesz egy esküvőszervezőre, aki minden gondot levesz a vállatokról. Különleges ötleteikkel színvonalas és különleges esküvőt szerveznek. Figyelnek minden pillanatban, hogy semmi se zavarja meg a felhőtlen ünneplést. Sokszor olcsóbban tudják kihozni az költségvetést, mintha magunk szedegetnénk össze mindent (hiszen ők vannak a legjobban otthon az árakat, kínálatot, lehetőségeket tekintve a szervezés terén!).

Vőfélyek
A vőlegény kísérője a vőfély. A jó vőfély figyelemmel kíséri a szertartás minden részletét, irányítja lakodalom menetét, kifogyhatatlan ötleteivel szórakoztatja a násznépet.
"A vőfély feladatai:
- lány és fiú búcsúztatás az esküvő napján
- lánykikérés
- a polgári és templomi esküvőn a násznép és az ifjú pár segítése, egyeztetés, gratuláció lebonyolítása
- a lakodalom koordinálása és lebonyolítása, főleg:
- a násznép leültetése
- az ajándékátadás koordinálása, segítése
- a vacsora celebrálása
- a vacsora utáni program kialakítása és követése
- a menyasszony vagy az újasszony tánc levezetése
Mindezt a vőfély általában népi rigmusok felhasználásával színesíti (pl: kikérő vers, leveshez köszöntő, stb). A vőfélyek között van, aki nagyon őrzi a hagyományokat, van aki inkább "csak" celebrálja az eseményeket, úgy viselkedik mint egy főszervező. "
http://www.nexusgastro.hu


Fotós, videós
Nem lehet eléggé hangsúlyozni a fotós, illetve videós szerepét, aki
megörökíti számunkra ezt az egyszeri, megismételhetetlen pillanatot.
Éppen ezért fontos, hogy a bensőséges érzéseket és hangulatot híven tükröző, olyan profi felvételek készüljenek, amelyek örömet és megelégedést szereznek az emlékezetes pillanatok visszaidézésekor.

A bejegyzés trackback címe:

https://dunaujvaroseskuvo.blog.hu/api/trackback/id/tr701515880

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása